ˇ/ Hrnečku vař

2. srpna 2015 v 14:04 | vOrel |  Povídky s garancí mrtvol
Jeden z mých starých "slohů" do školy. Psala jsem to asi v primě (6.třída), ale směju se u toho pořád. Měli jsme za úkol napsat reportáž do novin na téma "pohádky existují". Zkrátka někde obživla nějaká pohádka a štáb vyrazil do akce - nebo tak nějak. Tohle je původní verze bez úprav. Aneb šestá třída budiž tomu, na ten věk docela zajímavý paskvil.


Lidé se topí v kaši
22.3. Praha
Úžasný objev učinili archeologové v Praze nedaleko katedrály sv. Víta. Archeologové se snažili najít pozůstatky českých králů místo toho, ale našli zvláštní starý hrneček. Objev učinil archeolog Pepa Pohádka a vzhledem k tomu, že na pohádky věří, jen tak z legrace řekl: "Hrnečku vař!" No a hrneček začal vařit.
Pár slov však způsobilo ohromnou katastrofu. Hrneček vařil a vařil tak, že zatopil kaší nejen celou Prahu ale i její okolí. Náš štáb se rozhodl prodrat kaší k parlamentu pro exkluzivní rozhovor s ministrem financí. Když ho náš štáb našel, plaval v kaši před sněmovnou. I přesto nám však sdělil, že škody způsobené kaší jsou nevyčíslitelné. Potom ale přišla další vlna kaše a pan ministr kamsi odplul.
Důležitou zprávou je, že se kaše vlévá do vodních toků a postupuje i do jiných regionů. V kaši podle aktuálních informací už utonulo asi 500 000 občanů. Čest jejich památce. Na některých místech naší republiky se budují ochranné protikašové stěny, což jsou ohromné betonové zdi. Někde si ale z kaše nic nedělají. Například sedlčanští jedlíci chtějí uspořádat celosvětovou soutěž v jedení kaše a tím tak státu pomoct. Špatná zpráva pro naše občany je, že se budou muset v nejbližší době odstěhovat do zahraničí. Hrozí jim totiž, že se v kaši utopí. A pak že pohádky jsou vymyšlené.

P.S.: Pokud někdo znáte heslo, které by hrneček zastavilo, pošlete nám ho prosím na níže uvedenou adresu naší redakce! Předem děkujeme.
 


Aktuální články

Reklama