Mrtvá schránka

2. srpna 2015 v 11:03 | vOrel
Vždycky jsem chtěla mít mrtvou schránku. Nějaké místo, kam nikdo nechodí, nikdo nevybírá. Zapadlé kdesi v hloubi města za jedním špinavým rohem. Házela bych tam dopisy pro lidi, kteří je nestíhají číst, pro lidi, kterým bych ráda napsala, ale vím, že to nejde, nebo to třeba vůbec nemá smysl. Než se trápit tím, že vám nikdo neodpovídá, je lepší házet láhve do moře, protože tak přestanete s odpovědí počítat. A když vám náhodou omylem příjde po pár letech, až lahev najde nějaký trosečník ve vlastním světě, tak vás to může leda potěšit.

Proto jsem začala dávat dopisy do lahve. Protože mě už rozčilovali lidé žvástající imrvére to samé. Lidé, kteří nerozumí, kteří nemají duši filozofa, kteří všechno vidí až příliš jednoduše a nezajímají je teorie. Kteří nedokážou na chvíli přemýšlet jinak, kteří mají svět příliš jasný a realistický, černobílý nebo šedý. Protože už jsem nechtěla poslouchat a číst jejich hloupé nezáživné kecy, začala jsem házet lahve do moře a nečekám na odpovědi.

Na tomhle místě není jak to adresátovi vrátit. Tady můžete jenom sbírat lahve u břehu a buď je zahazovat zpátky, nebo si je vzít domů. Mně už bude jedno, co s nimi uděláte. A pokud přeci jen chcete toho dobrodruha, co je na moře poslal, nějak najít, věřte, že to není nemožné.

vOrel / Matka lvice / Sražená srna
 


Aktuální články

Reklama