*/ Proč jsme ještě nezrušili komentáře

2. srpna 2015 v 12:31 | vOrel |  Matka lvice filozofuje
Blítí svých myšlenek na nějaká více či méně veřejná prostranství je přirozený jev nejen u lidí jako já, kteří mají v hlavě neustále chaos slov a bez jeho občasného upouštění by mohlo dojít k přehřátí systému. A není to sice prvoplánový účel, ale když už blijeme, jsme docela zvědaví na to, jak naše zvratky pojmou ostatní.

Proto taky u všech možných webů vždycky najdete někde zaharaburděnou sekci komentářů. Člověk prostě vždycky nějak ve skrytu duše doufá, že mu někdo napíše "něco pěkného". A tím nemyslím jen uspokojující souhlasy… Kolikrát by jeden byl docela šťastný i za to, kdyby s ním někdo začal prostě a jednoduše diskutovat. Klidně si nenotujme, buďme jeden modrý a druhý červený, ale nu poučme se navzájem, tak proč ne, že? Ale takhle už doufám dobrých pár let a pořád: "Zdravím hoši, hovno v koši."

Kolikrát mě už v minulosti chytlo zoufalství, vykašlala jsem se na psaní, mávla jsem rukou, chtěla zavřít komentáře a kdesi cosi… Protože ona trpělivost má své hranice. To se dá chvíli snášet. Spamery smažete, chronické protestující ignorujete, typy, které píší rádoby chytré komentáře jen proto, abyste se podívali k nim na blog, taky přehlídnete, ale co máte dělat s těmi, kteří očividně ani nepochopili, co jste právě napsali?zdroj: Humor na LF MU / facebook


Někdy už vážně nemáte chuť na ty žvásty ani odpovídat, protože tím ztrácíte čas a krmíte trolly. A kolikrát to vypadá, že vám snad napsal i celkem inteligentní člověk, ale když ten jeho sloh přečtete a pak znovu přečtete, o čemže byl ten článek, dojde vám, že je to zas jen někdo, kdo žije buď jiné dimenzi, nebo bere věci moc doslovně. (A o tom jak nesnáším lidi, kteří nechápou metafory a sarkasmus, bychom si tu mohli povídat vážně dlouho. Na tuty se tu taky určitě zas hned nějací objeví.)

Jestli tedy chceme dál něco blít a paradoxně se u toho nerozčilovat místo oddechu, který nám to mělo přinést, nejlepší je prostě zrušit komentáře. Protože člověk pořád sedí, čeká na nějakého filozofa odpovídající mentální úrovně, se kterým by mohl rozebrat nesmrtelnost chrousta, a on se objeví jen další hnidopich a "kravinecšťoural"… Ono to sice vypadá, jací nejsme zlí čarodějové, když nám pod články sekce komentářů chybí, nebo když komentáře dokonce mažeme, ale k čemu je něco, co nefunguje?

Protože já jsem otevřená odlišným názorům, ale ne blbým kecům. Protože jsou jedinci moudří a rádoby inteligentní. Protože lidi nahlas nechválí, ale strašně rádi nahlas nadávají. Tak proč jsme ty komentáře všichni vlastně ještě nezrušili? Bohužel, ta jiskřička, která doufá, že někde je nějaký poklidný Platón, se stále drží na živu. Ale mám jistou obavu, že tihle lidé, už ten internet raději vypnuli a šli si najít azyl na opuštěný ostrov.
 


Aktuální články

Reklama