Vzpomínka / Možná

3. října 2015 v 21:20 | vOrel |  Dopisy ztracené na moři
Rychle ťuknete do plastového čudlíku a jemný vrtivý zvuk zaplní zvolna místnost.

I am stucked in LA through the week and can´t get away…

A když vyhlédnete ven, vidíte zlaté listí pod paprsky téměř dopoledního slunce vycházejícího zpoza mraků.

And you´re alone on the pier in West Palm Beach on your holiday…

A to celé vám něco připomíná. Když se díváte z malého okna ven na koutek schovaný mezi dvěma domy a křivolaké větve ořechu stínícího výhled na kostel.

Stormy nights, re-awake the stomach ache, that I acquired…

Vítr si hraje s letošní mladinou a nese listí lísky přes zahradu dál. Dávno už tam není pes s vyplazeným jazykem a jiskřivýma očima a vy ho dávno nepošťuchujete hráběmi. Svět se mění? Nebo jen okolnosti jeho existence? Jak to, že nad tím vším můžete být vůbec schopní přemýšlet?

Things look bright and I refused to being thread

Cinká zvuk v reproduktorech. Jak může na první pohled tak bezcenná věc umět tohle? Jasně, jako kdybyste tam byli, vidíte několik let staré vzpomínky. Oprané mikiny, teplé paprsky poslední v roce. Mozoly na rukou, bílé zuby v tom chlupatém obalu, které po nich ještě chňapou. A pak vám dojde, že i slunce voní.

Lights go dark and what can I do

Ale pak se udělá chladno. Sedíte tiše mezi stébly trávy hledící na západ. Vítr z pole přináší ševel do vlasů a zvíře vedle vás tiše čeká s vaší rukou na zádech.

Midnight streets feel dead when I am so used to driving with you…

Možná je smutné vzpomínat. Medová srst a chvíle, kdy školní docházka byla ještě povinná a přitom v mnohém snadnější než dnes. Dny, kdy život nemělo smysl řešit, ale vám to nedalo. Stále se vracet k sérii podzimů na malé vesnici obehnané lány, kopečky, vinicemi, sady a v dálce velká města. Nejkrásnější období je podzim, když můžete vydechovat páru a sám hledět do mlhy. Když všechno usíná, i když ve vás je života víc než dost. A pak pes vyskočí a utíká k brance.

Brighter lights fill the night and blue sky reflects in your eyes…

Možná je smutnější nemít na co vzpomínat.Song: Captains And Cruise Ships by Owl City
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama