*/ Cirkus v šatníku

6. ledna 2016 v 10:32 | vOrel |  Matka lvice filozofuje
33 kusů oblečení i s botami. S tímhle se prý dá vyžít v městském prostředí půl roku, spodní prádlo nepočítaje. Některé dívky to hrozně inspiruje (ostatně jako mnoho jiných šíleností, které vyplivl internet) a rozhodly se vzdát se materialismu a vyhodit půl šatníku. Šla jsem tedy s tužkou a papírem oběhnout skříň a spočítat "sama sebe".

2 saka / 2 korzety / 2 vesty
17 šaty
20 sukně
23 kalhoty
11 šortky
7 halenky, košile
25 párů bot
14 bundy, kabáty, parky
21 svetry, mikiny
31 trička, tílka
12 šály, šátky
21 kabelky, psaníčka, plátěné tašky
+ "houmeless pack" na doma a na kolej: 5 šortky, 6 tepláky, 28 trika

Když jsem viděla čísla, napadaly mě různé otázky. Třeba proč mám, hergot, 20 sukní? I bot bych mohla mít méně a domácí trička by jistě také zasloužila probírku. Takže je toho málo nebo hodně? Těžko říct, vejde se to do jedné skříně a velké tašky… Ale co je vůbec málo nebo hodně oblečení?

Na to jsou dvě měřítka: počet dní v roce a počet vašich osobností. První je 365, druhé téměř neomezené.

Ano, mám na počet a hmotu dost oblečení. Ale taky mám dost osobností: táborák, divadlo, škola, hospoda, běh, lyže, trek, ples, gaučing, výstavy a to všechno krát čtyři roční období. A i já bych mohla mít jen 33 kousků oblečení, ale v tom drahém tričku večeřet na gauči nechci, odmítám mít ve skříni jen černou a šedou, prát to 5x týdně a chodím taky jinam než 1-2 kilometry po městských chodnících. O tom, že žiju vlastně na dvou místech a neustále pendluju kolej-domov, ani mluvit nemusím.

Ono mít málo oblečení jde, není to těžké a spousta z nás, včetně mě by ještě ten šatník zredukovat mohla. Taky to pravidelně dělám (a nejen s oblečením). Ale soudit člověka jen podle počtu jeho hadrů opravdu nemůžeme. Mít doma 100 kalhot a 150 párů bot není v pořádku. Ale když nosíte do divadla lodičky, trekovky do hor, lehké běžecké boty na sport, k tomu kecky do města, jedny slušné oxfordky do školy, na léto sandále, z nichž jedny musí ladit k šatům… Ne, není to až tak divné, když se mi to nasčítá na 25.

Takže co si z toho vzít? Moje bývalá spolubydlící nesnášela nakupování, ale milovala jídlo. To, co zabraly moje boty, bylo adekvátní k jejímu koření a pestrobarevnému výběru pytlíčků s rozličnými potravinami. Ani jsme nepíply - každá měla něco. A tak věřte, že nemusíte mít pocit, že jste vlastizrádci, když máte doma prostě jednu plnou skříň a s těmi 33 kusy si nevystačíte. Máte jen víc osobností, jinou vášeň a možná přehršel kreativity jako já.

Člověk nemusí být minimalista, jen to musí všechno nosit. Takže do toho! Spočtěte si i vy vaši skříň! Pokud všechno v ní visí občas i na vás, blahopřeju! Víc od sebe a svého šatníku chtít nemusíte.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama