Naivita? Vzít ovladač do ruky...

4. července 2017 v 15:24 | vOrel |  Spletitý vOrlí život
Lehnu si na gauč a zapnu televizi. Načež jsem asi po půl hodině zjistila, že jsem buď konečně dospělá, nebo nechápu dnešní společnost.

Jako první přišla na řadu část jakéhosi nového amerického sitcomu, který se snažil zesměšnit všechny typy lidí, kteří se rozhodli žít život s ohledem na přírodu, zdravý rozum nebo východní učení. Od veganů po lidi, co šetří vodou, praktikují meditaci nebo prostě jen všechny, kteří se snaží nežrat každý den k večeři kilo pečené krávy s mastnýma hranolkama a kolou. A to vše z pohledu několika lidí, jejichž minulost byla drogy, alkoholismus, prostituce nebo kombinace dříve zmíněného. Nato že jsem praktikující masožrout a občas si ráda přihnu mi to nějak moc vtipné nepřišlo.

Pak se mě pokusila vysvobodit reklama. Člověk se podíval na to, jak úžasně retro a skvělé je jíst takový hnus jako tavený sýr. Pak se dozvěděl, že párty s kámoši rozhodně nemůže být přes nějaké přeslazené limonády nebo tupláku piva (pravda, s tím alespoň trochu souhlasím...). Nakonec mi bylo vnuceno asi tak pět zcela zbytečných čistících prostředků, jejichž práci spolehlivě zastane prací prášek a jar. Zbytek si pro své dobro nepamatuji, jelikož jak potvrdilo již asi dost studií, čím víc reklamy je kolem vás, tím méně ji vnímáte a tím méně je jejím zadavatelům reálně k něčemu.

Následně ale přišly ukázky na další pořady, a když jsem viděla obličej Simíra z asi tak třicáté řady Kobry 11, přepnula jsem na další program. To se ukázalo jako osudová chyba, protože na mě vyběhla TV Barrandov a než jsem stihla přepnout, tak jsem s jistým zděšením sledovala upoutávky na jakési pseudo-rodinno-dramatické talkshow. První byla na téma: "Jsem hrozně slavná zpěvačka, ale už to neunesu - bože, tolik turné a akcí, nemám čas na svůj život. Otče, prosím, pochop to! Už takhle nemůžu dál, chci skončit!" "Si blbá, máš kariéru před sebou!" Načež dcera vytáhla trumf z kapsy - je těhotná. No, to chceš vidět... Podotýkám, že jestli ta holka umí zpívat fakt netuším, v životě jsem tu slavnou a zaneprázdněnou českou celebritu neviděla.

Další kousek byl ještě lákavější. Podezřele hnusný, starý a tlustý chlap tam vysvětloval své o dost hezčí a mladší partnerce, že přece na tom nic není, že chodil do toho nevěstince. Né, vlastně tam vůbec nechodil. Načež vedle něj seděla jeho ex a jeho "štětka", které té nebohé ženské vysvětlovaly, že je to parchant. Následovala scéna se zcela zoufalým pokusem o zbití toho tlustého prasete ze strany teď už asi další ex přítelkyně. Pak jsem chvála bohu přepnula na TopGear - který dávali už včera...

Víte, co mě na tom nejvíc děsí? Že televize není jen taková kulisa, kterou zapnete v sedm, abyste viděli zprávy a počasí na jedničce. Je to střed valné většiny českých domácností. Starci, rodiče i malé děti dennodenně konzumují takové věci z jakých se dozví asi tolik, že není problém přežít pád na beton z dvaceti metrů, že každej, kdo se jmenuje Ahmed, je terorista a Sergej jedině špion. A pak kromě těhle pohádek taky nedej bože reálné příběhy rodin, které podle toho, jak to tam vypadá, neměly vlastně pro dobro všech zúčastněných vůbec vznikat.

Co si z toho ti lidé asi odnesou? Přesně to, co viděli. Že dneska je rozvod úplně normální, že každý chlap zahýbá, že vrhnout se ožralý z mostu do Labe je super nápad. Mohla bych pokračovat... Vím, že každý příběh prostě potřebuje nějakou zápletku, což ve většině případů znamená nějaký problém, průšvih, smrt nebo alespoň zranění citů. Ale, ač to bude znít jako fakt velké klišé, nebylo by dobré se zamyslet nad tím, co na těch dolních deset milionů pouštíme z amplionů? Protože ne každý je silná osobnost s vůlí vzít ovladač, tu věc vypnout a vyhodit z okna. Většina lidí jsou jako moje zesnulá babi, která kudy chodila, tudy měla pořád pocit, že svět je dneska strašné a hrozně zlé místo, protože už zase říkali na Nově ve zprávách, kdo koho zabil a co teprve ti chudáci pejsci zavření v tom sklepě bez žrádla! Alespoň že ještě běží ten komisař Rex, toho krmí dobře...

Co na to říct. Jen že bychom si to mohli uvědomit. Protože pak třeba feministky přestanou psát panflety na reklamu Bernarda a třeba si konečně všimnou toho, že by bylo možná o dost lepší zaměřit se na ty kreténské reklamy na vložky. Protože, když to příjde, tak fakt žádná z nás netančí v parku v bílých šatičkách se všema kamarádkama jak můze. Krvácíme jak řízlý selata, je nám neskutečně blbě a ještě musíme mít nějaký flastr u zadku. Ale hlavně že, "Ou, snad si nevšimne, že mám své dny." Ženský, a tohle je vám fuk? To jako vážně?
 


Komentáře

1 Chikulín Chikulín | Web | 4. července 2017 v 16:33 | Reagovat

no když už zprávy tak na ČT. Jinak máš pravdu jedou tam dost kraviny a dneska je z toho víc jak půlka populace dost zblblá protože když to bylo v televizi tak je to přece pravda :-D Hezky a vtipně napsaný ;-)

2 D D | Web | 4. července 2017 v 16:47 | Reagovat

Na televizi se nedívám od roku 2007 a podle toho, co čtu o nic nepřicházím. Ještě kdyby se zrušily ty hloupé poplatky za televizi a rozhlas a byl bych spokojený.

3 zuzana-koubkova zuzana-koubkova | E-mail | Web | 4. července 2017 v 17:40 | Reagovat

Vtipný článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama