*/ Proč si držím nepřátele u těla

6. července 2017 v 15:21 | vOrel |  Matka lvice filozofuje
Každý z nás někdy poznal tohohle člověka. V každém správném kolektivu se dříve nebo později objeví a většina těch rozumných ho nenávidí tak prudce jako zabíjí ten nejsilnější hadí jed. Je to ten člověk, který si myslí, že něco umí. A já vám dám jeden dobrý důvod, proč byste ho měli milovat.

Každý, kdo kdy něco uměl, kdo se kdy něco naučil, čelil tomu, že na své cestě za uznáním se musel prodrat davem lidí, kteří sice nic pořádně neuměli, ale ego měli teda kurevsky silné. Většina lidí, kteří umí, jsou jimi nakonec dokonce pohlceni, ušlapáni a zadušeni. Načež vstávají ze země špinaví a prskající nadávky. Jestli něco umíte, budete tohle dělat celý život.

Nejdřív začnete příšerně plísnit svět, že je plný pitomců, kteří nerozumí oboru a lidí, kteří obdivují pitomce a kýče. Načež za nějakou dobu s velkým překvapením zjistíte, že v tomhle asi problém nebude, protože kromě vás je tu ještě další mračno lidí, kteří s vámi nadšeně souhlasí, jen to dosud neřekli nahlas. Egoistickou osobu XY nenávidí snad ještě víc a tak si na to sednete někde u kafe a pořádně to rozložíte na díly, abyste se trochu uklidnili.
Pak ale začnete přemýšlet. Když teda tolik lidí souhlasí s tím, že osoba XY je prd prdla prdlačku majstr v oboru, proč je osoba XY stále na výsluní? Proč už nebyla dávno svržena jiným panovníkem, který drží žezlo o dost lépe? Protože ho nedrží o nic pevněji…

"Hele, už tolik lidí mi řikalo, že je to prostě prznění a že s tim neumim."
"Hm.." *Taky mám občas ten dojem.*
"… ale prostě to je názor a já ho akceptuju. Tohle je ale to, jak já to chci dělat. Pár lidí, co ti řekne, že se jim to, co děláš, nelíbí, tě prostě nemůže odradit od toho, co chceš dělat."
"Hm, jo…" *Chlape… myslím, že tě miluju.*

Na světě není žádná silnější věc než víra v sama sebe a schopnost své já prosadit a vecpat lidem do huby. Není žádná mocnější páka než tohle, protože každý, kdo vám podrazí nohy, vás vrátí zpět o deset kroků, pokud ho ovšem s úsměvem nepřeskočíte. Nenávidím lidi, kteří si myslí, že něco umí a ještě to všem cpou, ale něco mě naučili. Že pokud chci v životě něčeho dokázat, nesmím se ohlížet a nesmím se nechat řídit odmítavými pohledy ostatních.

Jestli nechcete skončit v myší díře špinaví a chudí, věřte mi, naučte se vnutit lidem, že jste skvělí, přímo výborní. Protože ač už jste, nebo nejste, vždycky se stejně najde někdo, kdo vám to všechno bude vymlouvat.

Jistěže je těžké se tohle naučit. Každý jsme přirozeným egoistou, ale ne pitomcem, co přestal definitivně poslouchat dobré rady svých rodičů. Ale jestli to risknete a zkusíte věřit tomu, že to, co děláte, je přesně to ono, pravděpodobně najdete to pravé spojení mezi člověkem, který umí, a silou toho, který neumí, ale hodně mluví. A myslím, že téměř každý druhý, kdo se opravdu niterně bojí, že není dost dobrý, je dobrý až až.
 


Komentáře

1 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 6. července 2017 v 15:44 | Reagovat

No, to já neumím vůbec nic a taky je to špatně...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama